Activitats

Festival Grups Corals i Folklòrics

Cultura, Festivals, Destacada

Informació

Comparteix aquesta activitat!

Registra't a la nostra newsletter!

Festival Internacional de Grups Corals i Folklòrics

IX Festival Internacional de Grups Corals i Folklòrics a Pineda de Mar del 23 al 28 de setembre

El Festival comptarà amb la participació de dotze grups de set països
El Festival Internacional de Grups Corals i Folklòrics se celebrarà a Pineda de Mar del 23 al 28 de setembre amb la participació de dotze grups de set països: Itàlia, França, Bèlgica, Índia, Holanda, Rússia, Bulgària i Espanya. El festival arriba a la novena edició amb l’objectiu de contribuir a allargar la temporada turística i dinamitzar l’activitat cultural i comercial de Pineda de Mar.

Les actuacions musicals i de dansa es faran a la plaça Espanya les tardes de diumenge 23, dilluns 24, dimecres 26 i divendres 28. Totes les actuacions són gratuïtes.

Dimecres 26 a les a les 16.30 h tindrà lloc la desfilada dels grups corals i folklòrics pels carrers de Pineda. El recorregut començarà a la plaça de l’Estació i finalitzarà a la plaça Espanya, on es farà l’acte institucional amb el lliurament d’una placa commemorativa als grups participants.

El IX Festival Internacional de Grups Corals i Folklòrics està organitzat per Ruga Travel Groups amb la col·laboració de l’Ajuntament de Pineda de Mar i Pineda Turística.

Programa del Festival Internacional de Grups Corals i Folklòrics

DIUMENGE 23

16:00 – 16:25 ENSEMBLE FOR ORIGINAL SONGS AKVAREL – Rússia
16:30 – 16:55 A. ZIARELLA – Itàlia
17:00 – 17:25 FOLKLORE DANCE CLUB NARTAN – Bulgària
17:30 – 17:55 GASTELS SMARTLAPPENKOOR – Holanda
18:00 – 18:25 SREDNOGORSKI POLAH – Bulgària
18:30 – 18:55 DE BRIC ET DE BROC – França
19:00 – 19:25 KALAMANDIR PERFORMING ARTS – Índia
20:15 – 20:55 BANDA DE L’ESCOLA DE SANTA MARIA DE BLANES – Espanya
21:00 – 21:40 BANDA MUSICALE G. VERDI – Itàlia

21:45 – 22:25 BANDA MUSICALE CITTÀ DI ARDEA – Itàlia

DILLUNS 24
15:30 – 15:55 SREDNOGORSKI POLAH – Bulgària
16:00 – 16:25 FOLKLORE DANCE CLUB NARTAN – Bulgària
16:30 – 16:55 DE BRIC ET DE BROC – França
17:00 – 17:25 ENSEMBLE FOR ORIGINAL SONGS AKVAREL – Rússia
17:30 – 17:55 A. ZIARELLA – Itàlia
18:00 – 18:25 GASTELS SMARTLAPPENKOOR – Holanda
18:30 – 18:55 KALAMANDIR PERFORMING ARTS – Índia
19:00 – 19:25 BANDA MUSICALE CITTÀ DI ARDEA – Itàlia
19:30 – 19:55 BANDA MUSICALE G. VERDI – Itàlia

DIMECRES 26 DESFILADA
16:30 INICI DESFILADA a plaça de l’Estació i finalitza a plaça Espanya, on actuarà el Grupo Flamenco Bena Mor, a les 18 h.

Entrega de plaques commemoratives per Xavier Amor, alcalde de Pineda de Mar i la Regidora de Turisme Sílvia Biosca a les 18.30 hores

DIVENDRES 28
16:00 – 16:25 SREDNOGORSKI POLAH – Bulgària
16:30 – 16:55 GASTELS SMARTLAPPENKOOR – Holanda
17:00 – 17:25 ENSEMBLE FOR ORIGINAL SONGS AKVAREL – Rússia
17:30 – 17:55 FOLKLORE DANCE CLUB NARTAN – Bulgària
18:00 – 17:25 A. ZIARELLA – Itàlia
18:30 – 18:55 KALAMANDIR PERFORMING ARTS – Índia
19:00 – 19:25 BANDA MUSICALE CITTÀ DI ARDEA – Itàlia